Ekokosmetyki wprost z natury – polifenole

Zaletą ekokosmetyków jest fakt, że czerpią swoje właściwości wprost z natury. Dzięki temu zapewniają najlepszą z możliwych pielęgnację, pozbawioną składników mogących mieć negatywny wpływ na ludzki organizm i środowisko naturalne.

Jednymi z najciekawszych substancji pochodzenia naturalnego, które możemy znaleźć w ekologicznych kosmetykach, są bez wątpienia polifenole. To organiczne związki, występujące w wielu roślinach, w szczególności w owocach. Jak działają na naszą skórę?

Ekokosmetyki z polifenolami – naturalne źródło młodości

Te związki mają szerokie działanie odmładzające, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane w kosmetykach anty-aging. Wykazują szereg właściwości:

Wzmacniają naturalną barierę naszej skóry, dzięki czemu chronią ją przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych i utracie wilgoci przez naskórek.

Ekokosmetyki z polifenolami pobudzają komórki do odnowy, dzięki czemu poprawiają procesy naprawcze naturalnie zachodzące w tkankach – przyspiesza ich regenerację.

Zapobiegają postępującemu wraz z wiekiem stopniowemu ścieńczeniu skóry (to sytuacja, gdy skóra robi się coraz cieńsza, sucha i pergaminowa).

Polifenole działają odmładzająco dzięki pobudzaniu produkcji elastyny i kolagenu. Mają pozytywny wpływ również gęstość skóry, która staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Poprawiają koloryt cery dzięki sprawnieniu mikrokrążenia w skórze (co przyczynia się także do lepszego jej odżywienia) oraz regulacji rozkładania się melaniny w tkankach – zapobiegają powstawaniu przebarwień i plam.

Pomagają w nawilżeniu i wygładzeniu cery, chroniąc występujący w skórze kwas hialuronowy.

Łagodzą i koją nadpobudliwą, skłonną do podrażnień skórę dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwalergicznym.

Stanowią fenomenalny eliksir młodości pochodzący wprost z natury, ponieważ neutralizują wolne rodniki – polifenole to jedne z najsilniejszych antyoksydantów!

Gdzie znajdziemy polifenole?

Te drogocenne związki występują przede wszystkim w owocach: winogronach, jabłkach, malinach, truskawkach, aronii i czarnych porzeczkach, granatach czy wiśniach oraz w zielonej herbacie.

Jeśli szukamy więc ekokosmetyków z polifenolami, wybierajmy takie, w których składach znajdziemy ekstrakty z tych roślin. Najpopularniejszymi, pochodzącymi wprost z natury, źródłami polifenoli są ekstrakty z winogron i z granatu oraz ekstrakt i hydrolat z zielonej herbaty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*