Kosmetyki ekologiczne również dla dzieci

Gdy w naszym życiu pojawiają się dzieci, wiele kwestii ulega przewartościowaniu. Pragniemy dla nich tego, co najlepsze, nie wahamy się przed wieloma poświęceniami. Przy tym wszystkim pojawiają się czasem drobne błędy, wynikające z nieświadomości lub koncentracji na innych rzeczach. Mowa o stosowanych kosmetykach. Dzieci również zasługują na to, co najlepsze. Zastanówmy się więc, jakich produktów unikać, a po które sięgać z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie najmłodszych.

Nawet mydło ma znaczenie

Większość z rodziców dba o to, by niemowlęta oraz małe dzieci były regularnie kąpane. W wielu domach staje się to nieomal rytuałem, zabawą i przyczynia się do wielu śmiesznych sytuacji. Problem w tym, że używanie zwykłego mydła do czyszczenia skóry nie jest wskazane. Wyróżnia się oni bowiem wysokim poziomem pH, a wiele tego typu kosmetyków składa się przede wszystkim z detergentów. Faktycznie – usuwają one bakterie i zabrudzenia, ale przy okazji wysuszają delikatną skórę, uczulają, podrażniają naskórek. Nawet jeżeli w ich składzie znajduje się modny ostatnio olej kokosowy, zawsze czytaj pełną listę substancji. Kupując mydło, lepiej poszukać wariantu szarego, potasowego, sodowego, po prostu naturalniejszego i bezpieczniejszego dla dziecka.

Kupuj naturalnie

Niezależnie od tego, czy chcesz oczyścić, nawilżyć czy ochronić skórę dziecka, sięgaj po kosmetyki naturalne, które wyróżniają się prostotą. Prostotą, czyli ograniczonym pochodzeniem składników. Wiele z droższych, ale bezpieczniejszych i skuteczniejszych kosmetyków naturalnych to tak naprawdę kompozycja kilku olejów, ekstraktów i innych dodatków pochodzenia roślinnego i mineralnego. Każdy powinien unikać produktów zawierających parabeny, SLS-y czy parafinę, ale dzieci przede wszystkim. Obojętnie, czy mówimy o balsamach, oliwkach, czy kremach. Siła natury tkwi w prostocie – nasyceniu witaminami i kwasami korzystnymi dla wrażliwej cery.

Szeroki wybór na rynku

Wszyscy wiemy, że kosmetykami najbardziej interesują się kobiety. Ale jak mężczyźni w każdym wieku, tak również małe dzieci są grupą docelową producentów kosmetyków naturalnych. Myjesz włosy dziecka? Oczywiście, sięgasz po szampon dla dzieci. Ale rozważ zakup chociażby wariantu naturalnego, na przykład takiego, który zawiera wyciąg z migdałów. Skóra na głowie jest tak samo wrażliwa jak na pozostałych częściach ciała. Jeżeli chcesz ochronić młodego człowieka przed typowymi problemami z włosami, zapewnij mu to, co naturalne i ekologiczne.

Podobnie w przypadku innych kosmetyków, jak olejki do kąpieli czy kremy, które nie powinny zawierać sztucznych substancji. Najlepiej, jeżeli zawierają aloes, olej jojoba czy migdałowy, nie wspominając o dziesiątkach innych darów natury, o których wiemy zdecydowanie zbyt mało, jeśli mowa o powszechnej świadomości społeczeństwa…

Mniej, znaczy więcej

Chociaż na blogu poświęconym kosmetykom w sposób naturalny zachęcamy do jak największego zainteresowania tym tematem, w przypadku dzieci apelujemy o rozwagę. Naprawdę, nie przesadzajmy! Maluchy nie potrzebują dziesiątek kosmetyków, nawet jeżeli to ogromna pasja ich mam. Stawiaj na świadome zakupy, wybory organicznych kosmetyków, ale jednocześnie nie przesadzaj z bombardowaniem skóry środkami pielęgnacyjnymi. Takie zachowanie nie pozwoliłoby rozwinąć naturalnej bariery ochronnej. Poza tym skóra dzieci regeneruje się lepiej niż dorosłych, nie potrzebuje aż takiego „wsparcia”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*