Naturalna pielęgnacja podczas upałów

Pogoda na naszej szerokości geograficznej aktualnie nas nie rozpieszcza. Upał daje się we znaki każdemu i warto wiedzieć, jak ustrzec się przed jego zgubnym działaniem. Oprócz podstawowych zabiegów chroniących nasz organizm przed przegrzaniem dobrze jest skłonić się ku naturalnej pielęgnacji skóry. Stosowanie organicznych kosmetyków pozwoli nam łatwiej znieść ten trudny dla organizmu okres.

Jak postępować podczas upałów?

 1. Pij duże ilości płynów

  Pamiętaj o tym, aby pić przynajmniej 3 litry wody na dobę i pilnować tego, aby się nie odwodnić. Bardzo ważne podczas upałów jest zachowanie równowagi elektrolitowej, która zapobiegnie omdleniom i zasłabnięciom.

 2. Wprowadź lekkostrawną dietę

  Zdrowa, zbilansowana dieta złożona z lekkostrawnych posiłków zapewni odpowiednia ilość składników odżywczych i nie obciąży organizmu.

 3. Wybieraj jasne, przewiewne ubrania

  Zakładaj lekkie, oddychające ubrania z naturalnych materiałów, najlepiej w jasnych kolorach, które odbijają promienie słoneczne.

 4. Unikaj przebywania na zewnątrz

  Jeżeli tylko masz możliwość, staraj się przebywać w dobrze wietrzonych pomieszczeniach w godzinach, kiedy temperatury są najwyższe.

 5. Stosuj lekkie, organiczne kosmetyki

  Naturalna pielęgnacja, dopasowana do panujących temperatur pozwoli nie tylko zachować piękny wygląd skóry, ale też ułatwi jej zachowanie jej funkcji, czyli termoregulację. Stosuj organiczne kosmetyki, które nie zapytają skory i w miarę możliwości zrezygnuj z makijażu.

 6. Chroń skórę przed słońcem

  Pamiętaj o stosowaniu środków zabezpieczających przed oddziaływaniem promieniowania UV. Przy mocnym słońcu organiczne kosmetyki z filtrami mogą nie wystarczyć, dlatego dla bezpieczeństwa skóry najlepiej zdecydować się na preparaty z wysokimi filtrami powyżej SPF 30.

 7. Uważaj na siebie podczas wysiłku fizycznego

  Staraj się dostosować wykonywany wysiłek fizyczny do panujących temperatur oraz własnych możliwości i zdrowia. W czasie wykonywanie prac fizycznych również zwróć uwagę na stosowane wcześniej kosmetyki, których organiczne wersje pomogą skórze właściwie regulować temperaturę ciała.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*