Naturalna regeneracja skóry ciężkiej i nieprzespanej nocy

Otwierasz oczy po krótkiej, nieprzespanej nocy. Sen trwał zdecydowanie za krótki. Wiele różnorodnych myśli przychodzi do głowy. Jedna z nich przyjdzie za moment, od razu, gdy zobaczysz się w lustrze: „jak ja wyglądam?!” Fakt – nie jest najlepiej. Widać to po Twojej skórze. Dlatego prezentujemy ABC pielęgnacji po nieprzespanej nocy. W jak najszybszym tempie powróć do przysłowiowego świata żywych!

Skąd tak niekorzystny wygląd skóry

Trudne poranki po nieprzespanej nocy, które wiążą się nie tylko z fatalnym samopoczuciem, bólem głowy czy nudnościami, ale również z pogorszonym stanem skóry, mają wiele przyczyn. Brak snu wpływa na ogólne przemęczenie i brak naturalnej regeneracji. Być może przed snem spożyłaś ostre, niezbyt dietetyczne posiłki lub położyłaś się do łózka bez niezbędnego demakijażu. Znamy już przyczyny niekorzystnego wyglądu skóry po nieprzespanej nocy, pora poznać efekty, a następnie rozwiązanie. O skutkach można powiedzieć tyle: dramat. Podkrążone oczy, popękane lub poszerzone naczynka, zaczerwienienia, resztki makijażu. Pora przywrócić blask swojej skórze!

Szybka regeneracja cery

Zacznij od pozbycia się resztek makijażu, czyli śladów fluidu, pudru, różu czy korektora. To właśnie niezmycie tych kosmetyków skutkuje podrażnieniami, wypryskami. Szybki demakijaż – najlepiej za pomocą domowego, ekologicznego płynu do demakijażu – zdecydowanie pomaga, podobnie jak eko kosmetyki. Oprócz tego weź orzeźwiający prysznic – z zimnym i ciepłym strumieniem, ponieważ pobudzają one krążenie krwi, a co za tym idzie, poprawia kondycję cery. Pij dużo wody, która naturalnie usuwa toksyny. Wykorzystaj ergonomiczną maseczkę, zrób delikatny peeling, ulżyj oczom, sięgając po kropelki kupione w aptece.

Im naturalniej, tym zdrowiej

Na co dzień warto sięgać ekologiczne biokosmetyki, które promujemy na naszym blogu. Kompozycje produkowane przez niezależne manufaktury gwarantują o wiele lepsze wsparcie dla cery niż produkty dostępne w sieciówkach. Jeżeli kosmetyk składa się w całości z organicznych substancji, pobudza cerę do regeneracji w naturalny, bezpieczny, a jednocześnie skuteczny sposób

Aby szybko przywrócić pożądany wygląd skórze, a także chronić ją na przyszłość, warto zrezygnować z wypełnionych chemią kosmetyków tworzonych w wielkich fabrykach. Skutecznością na polu zdrowej pielęgnacji odznaczają się takie biokosmetyki jak naturalne masła do ciała i balsamy, scruby, pomadki, dezodoranty, szampony, maseczki, kremy na dzień i na noc czy wiele innych odpowiedników.

Twoja skóra wygląda rano gorzej niż zwykle? Spokojnie, są na to rady. Zapamiętaj kilka praktycznych wskazówek, a codziennie dbaj o to, żeby cera była prawidłowo nawilżona, odżywiona i zabezpieczona przed wpływem negatywnych czynników, takich jak np. krótki sen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*