Niebezpieczeństwa czyhające na skórę

Jedną z najważniejszych funkcji skóry jest ochrona organizmu przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Oznacza to, że stanowi ona tarczę, która jest barierą przed zagrożeniami płynącymi ze środowiska. Aby się przed nimi zabezpieczyć, przede wszystkim musimy mieć świadomość, na co należy zwracać uwagę. Dlaczego to takie ważne? Bo tylko zdrowa skóra jest zdolna do prawidłowego funkcjonowania.

Czy potrafisz wymienić wszystkie niebezpieczeństwa grożące skórze?

Zanieczyszczenia powietrza

Wysoki stopień zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w miastach, także ma wpływ na naszą skórę. Aby się przed nimi bronić, warto używać naturalnych kosmetyków ochronnych. Tworzą one na skórze film, zapobiegający przenikaniu szkodliwych substancji do jej głębszych warstw. Wysokiej jakości ochronny krem pomoże także w odżywieniu i nawilżeniu skóry.

Promieniowanie UV

Ochronę przeciwsłoneczną stosujmy zawsze, gdy przez długi czas jesteśmy narażeni na promieniowanie UV. Powinniśmy również zminimalizować, a najlepiej całkowicie zrezygnować z korzystania z solarium.

Niesprawdzone kosmetyki

Stosowanie produktów o nieznanym składzie, często pochodzących z niewiadomych źródeł to prosta droga do problemów ze skórą. Źle skończyć się może między innymi sprowadzanie kosmetyków z drugiego końca świata za pośrednictwem popularnych ostatnio platform zakupowych. Najbezpieczniejsza zawsze będzie pielęgnacja oparta o naturalne kosmetyki sprawdzonych producentów.

Drobnoustroje

Spotkać je możemy na basenie, w saunie i wszędzie tam, gdzie wiele osób chodzi boso po wilgotnym podłożu. Zastosowanie ochronnych kremów i lakierów do paznokci o działaniu przeciwgrzybiczym zapewni nam bezpieczeństwo podczas spędzania czasu w takich miejscach.

Uszkodzenia mechaniczne

Spotkał się z nimi w swoim życiu każdy z nas i praktycznie ciężko ich uniknąć. Zdrowa skóra zapewnia jednak szybkie zagojenie ran i zadrapań.

Leki do stosowania na skórę

To najczęściej silnie działające substancje, które powinno się stosować w konkretnych przypadkach, według zaleceń lekarza. Najlepiej wybierać kosmetyki naturalne, które bardzo dobrze radzą sobie z codziennymi problemami skóry.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*