Witaminy niezbędne w pielęgnacji skóry

„Zjedz, to same witaminy” – przekonują rodzice, chcąc namówić dzieci na pochłonięcie kolejnej porcji warzyw czy owoców. I trzeba uczciwie powiedzieć, że mają rację. Warto wprowadzać do diety jak najwięcej składników bogatych w witaminy – to działa nie tylko na zdrowie, ale i urodę. Jeśli marzysz o ładnym wyglądzie cery, odżywiaj się prawidłowo i kupuj te kosmetyki, w których znajduje się dużo naturalnych źródeł witamin. Jakich konkretnie? O tym będzie poniższy wpis.

Działanie witamin

Skoro Twoja skóra jest przesuszona, pojawiają się na niej stany zapalne, a paznokcie czy włosy są słabe i łamliwe, to widoczny znak, że w Twoim organizmie zaczyna brakować witamin. Musisz uzupełnić składniki odżywcze! Najważniejszym krokiem jest dobór optymalnej, zdrowej diety, ale witaminy można dostarczać skórze również poprzez stosowanie jak najlepszych kosmetyków. Witaminy powinny przede wszystkim zwalczać rozwój wolnych rodników, a także bakterii. Poznaj te witaminy, których potrzebuje Twoja skóra. Regulacja procesów, odżywienie komórek – to wszystko wymaga podjęcia konkretnych decyzji, także jeśli chodzi o zakup kosmetyków.

Witamina A

Brak witaminy A jest widoczny chociażby poprzez nieestetyczne łuszczenie skóry. Dlatego by wzmocnić skórę, potrzebujesz naturalnych źródeł, takich jak kosmetyki naturalne, rybi tłuszcz, nabiał oraz warzywa i owoce w zielonym, żółtym i pomarańczowym kolorze. Być może wiesz też o istnieniu problemu zwanego hiperwitaminozą. Gdy witaminy A jest w organizmie za dużo, zaczyna pękać skóra na ustach, a paznokcie stają się niezwykle wrażliwe na uszkodzenia.

Witamina B2

Istnieje wiele witamin z grupy B, a nas interesuje szczególnie B2, czyli ryboflawina. Jeżeli brakuje jej w Twojej diecie i Twoich kosmetykach, zwiększa się ryzyko łojotoku czy popękań w kącikach ust. Nic przyjemnego, prawda? Dlatego wybieraj naturalne balsamy, a do posiłków wprowadź jak najwięcej pełnoziarnistego pieczywa oraz świeżego mleka.

Witamina C

Witamina C, czyli kwas askorbinowy, kojarzy się jako podstawowa ochrona przed przeziębieniami. Jednak ma ona o wiele większe znaczenie dla zdrowia i urody. Wspiera rozwój kolagenu, który jest niezbędny do zwiększenia elastyczności skóry. Niszczy wolne rodniki, które odpowiadają za starzenie skóry. Witamina C uszczelnia skórę, niweluje przebarwienia, słowem – bardzo pozytywnie działa na nasz organizm, wspierając naturalne piękno.

Witamina E

Witamina E, zwana witaminą młodości, jest bardzo skuteczna w powstrzymywaniu procesów starzenia komórek, również skóry. Jeśli chodzi o dietę, warto uzupełnić ją o tłuszcze roślinne, choćby znajdujące się w słoneczniku, orzechach czy migdałach.

Źródło witamin w kosmetyce naturalnej

Pamiętaj, że Twoja skóra potrzebuje jeszcze wielu witamin, takich jak PP, D czy K. Warto konsultować dietetyczne wybory ze specjalistami, a w składzie kosmetyków poszukiwać składników bogatych w witaminy. Ekologiczne środki pielęgnacyjne nie zawierają substancji chemicznych, a jedynie te pochodzenia roślinnego i mineralnego. Organiczne masła, kremy czy balsamy to znakomite źródło witamin dla zdrowej i pięknej cery.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*