Wszystkie zalety stosowania naturalnych scrubów do ciała

Naturalne scruby stały się na naszym rynku niezwykle popularnymi kosmetykami. Coraz częściej sięgają po nie nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Warto wykonywać peeling 1-2 razy w tygodniu, aby skóra zachowała świeżość, była napięta i dobrze ukrwiona. Z użyciem, nawet naturalnego scrubu, nie należy jednak przesadzić, ponieważ jego główne zadanie, czyli ścieranie naskórka, wykonywane zbyt często może prowadzić do podrażnień. Dlatego rekomendowana przez nas częstotliwość stosowania tego zabiegu dla większości osób będzie wystarczająca.

Kto powinien stosować naturalny scrub do ciała?

Peelingi polecamy właściwie wszystkim. Skóra każdego z nas stale się odnawia. Poprzez rogowacenie i złuszczanie naskórka usuwa swoje zewnętrze warstwy. Z reguły taki proces odnowy trwa około miesiąca, choć dla każdego człowieka może to wyglądać odrobinę inaczej. Tempo odnowy skóry zależy od wielu czynników, takich jak zdrowie, poziom hormonów czy otoczenie, w jakim żyjemy.

Możemy pomóc naszej skórze w sprawnym usuwaniu starych, zalegających komórek naskórka właśnie stosując naturalne scruby. Powinniśmy się nimi zainteresować, szczególnie gdy nasza skóra staje się szorstka, obserwujemy zwiększoną tendencję do powstawania zaskórników lub gdy zauważamy, że letnia opalenizna zaczyna nierównomiernie znikać. Regularne stosowanie peelingów polecamy przede wszystkim osobom, które często korzystają z solarium i zaczynają dostrzegać pierwsze objawy starzenia się skóry.

Jakie zalety niesie regularne stosowanie naturalnego scrubu?

Peeling całego ciała jest zabiegiem bardzo prostym, a jednocześnie niezwykle relaksującym, ponieważ zawiera w sobie elementy masażu. Każdy człowiek potrzebuje dotyku, również dla własnego zdrowia psychicznego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić go sobie właśnie takim masażem. Dzięki temu relaksującemu zabiegowi odprężymy się po stresach całego dnia i rozluźnimy mięśnie.

Główną zaletą naturalnego scrubu jest oczywiście złuszczanie martwych, zrogowaciałych komórek naskórka. Zalegający na powierzchni skóry naskórek, który naturalnie nie usunął się sam, nadaje jej niezdrowy, ziemisty odcień. Skóra staje się nieprzyjemna i szorstka w dotyku, często sprawia również wrażenie przesuszonej. Dlatego używanie peelingów daje bardzo dobre, natychmiastowe efekty poprawy wyglądu i kolorytu skóry, a stosowanie ich regularnie w trwały sposób wpływa na jej kondycję, powodując, że staje się rozjaśniona i wygładzona.

Stałe stosowanie peelingów do ciała ułatwia skórze spełnianie jej roli. Złuszczenie nadmiaru zrogowaciałego naskórka ułatwi skórze oddychanie, a także usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii za pomocą potu. Skóra regularnie traktowana naturalnym scrubem (oraz oczywiście podczas tego zabiegu masowana!) będzie się charakteryzować dobrym mikrokrążeniem. Pozytywnie wpłynie to na odżywienie i dotlenienie jej komórek, a więc zarówno na wygląd, jak i zdrowie skóry.

Naturalny scrub to zapewnienie skórze zdrowia i urody

Złuszczanie martwego naskórka pomaga pozbyć się ze skóry nadmiaru sebum, a przede wszystkim zapobiegnie powstawaniu zaskórników. Powstają one na skutek zatykania ujścia mieszków włosowych zalegającymi komórkami naskórka, które właściwie się nie złuszczyły.

Regularne używanie naturalnego scrubu do ciała pobudza proces regeneracji skóry, czyli produkcję nowych komórek. To dzięki stałej wymianie komórek skóra jest zdrowsza, młoda i bardziej elastyczna. Lepiej sprawdza się wtedy przy produkcji sebum. Musimy pamiętać, że ta substancja jest nam jak najbardziej potrzebna. Dzięki odpowiedniej jej ilości skóra utrzymuje prawidłową wilgotność i wytwarza lipidowy płaszcz ochronny. Wszystkie te czynniki w prosty sposób przekładają się nie tylko na nasz wygląd, ale też ochronę naszego organizmu przez ten największy organ. Peelingowanie i masaże wpływają również na wzmocnienie tkanek i struktur skóry.

Usuwanie martwego naskórka likwiduje naturalną barierę dla stosowanych przez nas kosmetyków. Jeżeli nasza skóra będzie oczyszczona ze starych komórek, substancje odżywcze i pielęgnujące z nakładanych na nią kremów i balsamów będą mogły o wiele lepiej i łatwiej się wchłonąć. Dzięki temu ich działanie będzie szybsze i mocniejsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*